December 19-24 Schedules

December 19-24 Schedules

Schedules will be listed by date

Monday December 19

Titan Shootout

10:00 (G) Canton vs Raymond

11:30 (B) Canton vs Raymond

1:00 (G) West Point vs Vicksburg

2:30 (B) West Point vs Vicksburg

4:00 (G) Wingfield vs Neshoba Central

5:30 (B) Holmes County Central vs Neshoba Central

7:00 (G) Ridgeland vs South Panola

8:30 (B) Ridgeland vs South Panola

Ingomar Tournament

4:00 (G) Pontotoc vs Desoto Central

5:30 (B) Desoto Central vs Collierville TN

7:00 (G) Jumpertown vs Ingomar

8:30 (B) Jumpertown vs Ingomar

Lamar County Tournament

@ Purvis

4:00 (G) Sumrall vs Oak Grove

5:30 (B) Sumrall vs Oak Grove

7:00 (G) Lumberton vs Purvis

8:30 (B) Lumberton vs Purvis

Tuesday December 20

Ingomar Tournament

4:00 (G) Pontotoc vs Desoto Central

5:30 (B) Desoto Central/Collierville TN loser vs Jumpertown/Ingomar loser

7:00 (G) Ingomar vs Jumpertown

8:30 (B) Desoto Central/Collierville TN winner vs Jumpertown/Ingomar winner

Lamar County Tournament

@ Purvis

4:00 (G) Sumrall/Oak Grove loser vs  Lumberton/Purvis loser

5:30 (B) Sumrall/Oak Grove loser vs  Lumberton/Purvis loser

7:00 (G) Sumrall/Oak Grove winner vs  Lumberton/Purvis winner

8:30 (B) Sumrall/Oak Grove winner vs  Lumberton/Purvis winner

Wednesday December 21

South Pike Holiday Tournament

1:00 (G) Wilkinson County vs McComb

2:30 (B) Wilkinson County vs McComb

4:00 (B) Picayune vs Natchez

5:30 (G) Natchez vs Tylertown

7:00 (G) Picayune vs South Pike

8:30 (B) South Pike vs Douglas TN

McAdams Christmas Classic

3:00 (G) Coffeeville vs Leake County

4:30 (B) Leake Central vs Coffeeville

6:00 (G) Leake Central vs McAdams

7:30 (B) Pelahatchie vs McAdams

Bolivar County Tournament

11:00 (G) Broad Street vs West Bolivar

12:30 (B) Broad Street vs Shaw

2:00 (G) Ray Brooks vs Cleveland

3:30 (B) Ray Brooks vs Cleveland

5:00 (G) Kennedy vs East Side

6:30 (B) Kennedy vs West Bolivar

Thursday December 22

South Pike Holiday Tournament

2:00 (G) Amite County vs McComb

3:30 (B) Amite County vs McComb

5:00 (G) Wilkinson County vs South Pike

6:30 (B) Douglas TN vs Tylertown

8:00 (B) Wilkinson County vs South Pike

McAdams Christmas Classic

3:00 (B) Coffeeville vs Pelahatchie

4:30 (G) Leake Central vs Coffeeville

6:00 (G) Leake County vs McAdams

7:30 (B) Leake Central vs McAdams

Bay Springs Christmas Tournament

1:00 (G) Meridian vs Holmes County Central

2:30 (B) Newton vs Leake County

4:00 (G) Newton vs Northeast Jones

5:30 (B) Walnut vs Northeast Jones

7:00 (G) Bay Springs vs Lake

8:30 (B) Bay Springs vs Lake

East Marion Christmas Tournament

4:00 (G) Bassfield vs Poplarville

5:30 (B) Bassfield vs Poplarville

7:00 (G) East Marion vs Columbia

8:30 (B) East Marion vs Columbia

Kemper County Tournament

4:00 (G) West Lowndes vs Noxubee County

5:30 (B) West Lowndes vs Noxubee County

7:00 (G) Kemper County vs Canton

8:30 (B) Kemper County vs Canton

Bolivar County Tournament

3:00 (G) Broad Street/West Bolivar winner vs Ray Brooks/Cleveland winner

4:30 (B) Ray Brooks/Cleveland winner vs  Broad Street/Shaw winner

6:00 (G) Kennedy/East Side winner vs Shaw

7:30 (B) Kennedy/West Bolivar winner vs East Side

Friday December 23

Northwest MS Spiva Memorial Classic

@ Independence

11:30 (G) Coldwater vs Holly Springs

1:00 (G) North Panola vs Ruleville Central

2:30 (B) North Panola vs Ruleville Central

4:00 (G) Independence vs Horn Lake

5:30 (B) Independence vs Horn Lake

South Pike Holiday Tournament

4:00 (B) Douglas TN vs McComb

5:30 (G) Amite County vs South Pike

7:00 (B) Amite County vs South Pike

McAdams Christmas Classic

3:00 (G) Leake Central vs Leake County

4:30 (B) Leake Central vs Holmes County Central

6:00 (G) Holmes County Central vs McAdams

7:30 (B) Coffeeville vs McAdams

Bay Springs Christmas Tournament

11:00 (B) Leake County vs Walnut

12:30 (G) Noertheast Jones vs Taylorsville

2:00 (B) Northeast Jones vs Morton

3:30 (G) Lake vs Newton

5:00 (B) Lake vs Newton

7:00 (G) Bay Springs vs Heidelberg

8:30 (B) Bay Springs vs Heidelberg

East Marion Christmas Tournament

4:00 (G) Bassfield/Poplarville loser vs East Marion/Columbia loser

5:30 (B)  Bassfield/Poplarville loser vs East Marion/Columbia loser

7:00 (G)  Bassfield/Poplarville winner vs East Marion/Columbia winner

8:30 (B)  Bassfield/Poplarville winner vs East Marion/Columbia winner

Kemper County Tournament

4:00 (G) West Lowndes/Noxubee County loser vs Kemper County/Canton loser

5:30 (B) West Lowndes/Noxubee County loser vs Kemper County/Canton loser

7:00 (G) West Lowndes/Noxubee County winner vs Kemper County/Canton winner

8:30 (B) West Lowndes/Noxubee County winner vs Kemper County/Canton winner

Bolivar County Tournament

3:00 (G) Consolation Game (Broad Street/West Bolivar winner vs Ray Brooks/Cleveland winner) loser vs  (Kennedy/East Side winner vs Shaw) loser

4:30 (B) Consolation Game (Ray Brooks/Cleveland winner vs  Broad Street/Shaw winner) loser vs (Kennedy/West Bolivar winner vs East Side) loser

6:00 (G)  Championship Game (Broad Street/West Bolivar winner vs Ray Brooks/Cleveland winner) winner vs  (Kennedy/East Side winner vs Shaw) winner

7:30 (B) Championship Game (Ray Brooks/Cleveland winner vs  Broad Street/Shaw winner) winner vs (Kennedy/West Bolivar winner vs East Side) winner

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s