December 14- 19

NCAC Tournament

at Ruleville

December 15-16

Tuesday December 15

6:00  (G) Eastside vs Ruleville

7:30  (B) Eastside vs Ruleville

Wednesday December 16

6:00  (G)  Eastside/Ruleville winner vs Gentry

7:30  (B)  Eastside/Ruleville winner vs Gentry


 

Wayne County Holiday Hoops

Friday December 18

2:30  (G) Northeast Jones vs Southeast Lauderdale

4:00  (B) Pascagoula vs Southeast Lauderdale

5:30  (G) Wayne County vs Pascagoula

7:00  (B) Wayne County vs Chickasaw AL

Saturday December 19

1:00  (G) Northeast Jones vs South Jones

2:30  (B) South Jones vs Chickasaw AL

4:00  (B) Petal vs Laurel

5:30  (G) Wayne County vs Southeast Lauderdale

7:00  (B) Wayne County vs Southeast Lauderdale


Ridgeland Titan Classic

December 18-21

Friday December 18

1:00  (G) Clinton vs Vicksburg

2:30  (B) Clinton vs Vicksburg

4:00  (G) Northwest Rankin vs Pearl

5:30  (B) Northwest Rankin vs Pearl

7:00  (G) Ridgeland vs Leflore County

8:30  (B) Ridgeland vs Leflore County

Saturday December 19

10:00 (G) South Panola vs Warren Central

11:30  (B) Cleveland vs Warren Central

1:00  (G) Vicksburg vs Murrah

2:30  (B) Vicksburg vs Calhoun City

4:00  (G) Brandon vs Yazoo City

5:30  (B) Brandon vs Yazoo City

7:00  (G) Ridgeland vs Prentiss

8:30  (B) Ridgeland vs Prentiss

Monday December 21

9:00  (B) Murrah vs Mendenhall

10:30 (G) Yazoo County vs West Lauderdale

12:00 (B) Yazoo County vs West Lauderdale

1:30  (G) Canton vs West Point

3:00  (B) Canton vs West Point

4:30  (G) Terry vs Holmes County Central

6:00  (B) Terry vs Holmes County Central

7:30  (G) Ridgeland vs Raymond

8:45  (B) Ridgeland vs Raymond


Joe Horne Christmas Classic

at Columbus

December 18-19

Columbus

Horn Lake

New Hope

Holly Springs

Forest Hill


Booneville Tournament

December 18-19

Friday December 18

4:00  (G) Tupelo vs Ingomar

5:30  (B) Saltillo vs Ingomar

7:00  (G) Booneville vs IAHS

8:30  (B) Booneville vs IAHS

Saturday December 19

11:30 (G) Saltillo vs Aberdeen

1:00  (G) Olive Branch vs Velma Jackson

2:30  (B) Holly Springs vs Velma Jackson

4:00  (B) Aberdeen vs Booneville

5:30  (G) Tupelo vs IAHS

7:00  (G) Booneville vs Ingomar

8:30  (B) IAHS vs Ingomar


All-American Shootout

at Tupelo

December 18-19

Friday December 18

4:00  (B) Pontotoc vs Ruleville

5:30  (B) Aberdeen vs Starkville

7:00  (B) Tupelo vs Memphis Mitchell TN

Saturday December 19

12:00 (B) Noxubee County vs Nettleton

1:30  (JVB) Tupelo vs Ruleville

3:00  (G) Noxubee County vs Provine

5:00  (B) Pontotoc vs Starkville

6:30  (B) Tupelo vs Provine


Jackie Laird Christmas Tournament

at Biloxi

December 18-19

Friday December 18

5:00  (B) Harrison Central vs D’Iberville

6:30  (B) Murphy vs Oak Grove

8:00  (B) Moss Point vs Biloxi

Saturday December 19

1:00  (B) Harrison Central vs Murphy

2:30  (B) Oak Grove vs Moss Point

4:00  (B) D’Iberville vs Biloxi


 

Jumpertown Tournament

December 17-18

Thursday December 17

4:00  (G) Alcorn Central vs Smithville

5:30  (B) Alcorn Central vs Smithville

7:00  (G) Blue Mountain vs Jumpertown

8:30  (B) Blue Mountain vs Jumpertown

Friday December 18

4:00  (G) Consolation game

5:30  (B) Consolation game

7:00  (G) Championship game

8:30  (B) Championship game


Choctaw Central Tournament

December 18-19

Friday December 18

4:00  (G) Leake Central vs Neshoba Central

5:30  (B) Leake Central vs Neshoba Central

7:00  (G) Choctaw Central vs Northeast Lauderdale

8:30  (B) Choctaw Central vs Northeast Lauderdale

Saturday December 19

3:00 (G) Consolation game

4:30  (B) Consolation game

6:00  (G) Championship game

7:30  (B) Championship game