November 9-14, 2015

November 10

West Lauderdale Classic

(G) Leake Central vs South Jones

(B) Leake Central vs South Jones

(G) Kemper County vs West Lauderdale

(B) Kemper County vs West Lauderdale


20th Annual Pass Christian Round Robin Tournament

Tuesday Nov 10

4:00  (G) Hancock vs West Harrison

5:30  (B) Hancock vs West Harrison

7:00  (G) Pass Christian vs Forrest County AHS

8:30  (B) Pass Christian vs Forrest County AHS

Thursday Nov 12

4:00  (G) West Harrison vs Forrest County AHS

5:30  (B) West Harrison vs Forrest County AHS

7:00  (G) Hancock vs Pass Christian

8:30  (B) Hancock vs Pass Christian

Saturday Nov 14

9:00  (9th B) Pass Christian vs Hancock

10:00 (JVG) Pass Christian vs Hancock

11:00 (JVB) Pass Christian vs Hancock

12:00 (G) Forrest County AHS vs Hancock

1:30  (B) Forrest County AHS vs Hancock

3:00  (G) Pass Christian vs West Harrison

4:30  (B) Pass Christian vs West Harrison


West Union Round Robin Tournament

Thursday Nov 12

4:00  (G) Pine Grove vs East Union

5:30  (B) Pine Grove vs East Union

7:00  (G) South Pontotoc vs West Union

8:30  (B) South Pontotoc vs West Union

Friday Nov 13

4:00  (G) South Pontotoc vs Pine Grove

5:30  (B) South Pontotoc vs Pine Grove

7:00  (G) East Union vs West Union

8:30  (B) East Union vs West Union

Saturday Nov 14

4:00  (G) South Pontotoc vs East Union

5:30  (B) South Pontotoc vs East Union

7:00  (G) Pine Grove vs West Union

8:30  (B) Pine Grove vs West Union


Bank of Pontotoc Classic

Thursday Nov 12

5:00  (G) Baldwyn vs North Pontotoc

6:30  (G) Walnut vs New Albany

8:00  (G) Kosciusko vs Pontotoc

Saturday Nov 14

12:00 (G) Shannon vs Ashland

1:15  (B) Ingomar vs Ashland

2:30  (G) Ingomar vs Olive Branch

4:00  (B) Houlka vs Shannon

5:30  (G) Myrtle vs Houlka

7:00  (G) Ripley vs Pontotoc

8:30  (B) Myrtle vs Pontotoc


Perry Central Invitational Tournament

November 12

4:00  (G) Greene County vs George County

5:30  (B) Greene County vs George County

7:00  (G) Richton vs Perry Central

8:30  (B) Richton vs Perry Central

November 14

4:00  (G) Loser Greence County/George County vs Loser Richton/Perry Central

5:30  (B) Loser Greence County/George County vs Loser Richton/Perry Central

7:00  (G) Winner Greence County/George County vs Winner Richton/Perry Central

8:30  (B) Winner Greence County/George County vs Winner Richton/Perry Central


Coldwater Cougar Classic

November 12

4:00  (G) Independence vs West Tallahatchie

5:30  (B) Independence vs West Tallahatchie

7:00  (G) Rosa Fort vs Coldwater

8:30  (B) Rosa Fort vs Coldwater

November 14

4:00  (G) West Tallahatchie vs Rosa Fort

5:30  (B) West Tallahatchie vs Rosa Fort

7:00  (G) Independence vs Coldwater

8:30  (B) Independence vs Coldwater


November 14, 2015

Kosciusko Shootout

9:00  (G) Pearl vs Grenada

10:30 (B) Pearl vs Raymond

12:00 (G) Amanda Elzy vs Northwest Rankin

1:30  (B) Amanda Elzy vs Northwest Rankin

3:00  (G) Montgomery County vs Durant

4:30  (B) North Pontotoc vs Durant

6:00  (G) Kosciusko vs Laurel

7:30  (B) Kosciusko vs Montgomery County


Rumble on the Reservation at Itawamba

November 14, 2015

10:00 (G) Tremont vs Aberdeen

11:30 (G) Caledonia vs Tishomingo County

1:00  (G) Baldwyn vs Hamilton AL

2:30  (G) Corinth vs Lafayette County

4:00  (G) Calhoun City vs Amory

5:30 (G) Belmont vs Nettleton

7:00  (G) Itawamba AHS vs Red Bay AL

8:30  (G) Hamilton vs Mooreville


Quitman Classic

November 14, 2015

2:30  (G) Lake vs Northeast Lauderdale

4:00  (B) Pascagoula vs Northeast Lauderdale

5:30  (G) Provine vs Quitman

7:00  (B) Provine vs Quitman

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s