Post Grad

The following players on these list were either submitted by their coaches with their info or evaluated by me or a contributor of MagnoliaHoops. Players are listed by height.

Post Grad

2018

DeMarcus Tornes 6-9 F/C Yazoo City HS

Michael Barber 6-8 G/F Jackson Academy HS

Cameron Woodall 6-7 F Raymond HS

Roderick Smith 6-7 F Crystal Springs HS

Colby Cooke 6-7 F Laurel HS

Luke McBrayer 6-6 F/C Wheeler HS

Montez Allen 6-6 G/F Lake Cormorant HS

Latavius Autman 6-6 F/C Lake Cormorant HS

Carbetrique Xzayvion Hill 6-6 C J.Z. George HS

Dekerion Risby 6-6 C Horn Lake HS

Jamarcus Jones 6-6 F/C North Panola HS

Maleik Below 6-6 PF South Pontotoc HS

Cameron Smith 6-6 G/F Okolona HS

Ladarius Marshall 6-6 F Forest Hill HS

Ladarrius Spears 6-6 C Okolona HS

La’Darrius Shaw 6-5 G/F O’Bannon HS

Noah Watson 6-5 G/F Walnut HS

Corey Hardin Jr 6-5 F/C Byhalia HS

Terry Coleman Jr 6-5 F/C Strayhorn HS

Jalan Bates 6-5 F Desoto Central HS

Sebron Carter 6-5 PF Canton HS

Jekevious Williams 6-5 F Raymond HS

Shaquille Jackson 6-5 PF South Panola HS

Kentrell Dorsey 6-4 F Center Hill HS

Derrick Moore Jr 6-4 G/F Coahoma County HS

Quintavin Keyonte Williams 6-4 G Victory Christian Academy HS

Darius Sharkey 6-4 F Durant HS

Adam Martinez 6-4 SG West Lincoln HS

Jayven Humphrey 6-4 G/F Tupelo HS

Xavier Bass 6-4 G/F Vancleave HS

Austin Sigsworth 6-4 G/F Bay Springs HS

Tahj Crump 6-4 F Tupelo HS

Kenneth Riley 6-4 PF Southaven HS

Stetson Moore 6-4 F Philadelphia HS

Davonte Cathey 6-4 F/C South Panola HS

Arturro Bingham 6-4 G/F Terry HS

Izial Johnson 6-3 F South Delta HS

Haden Boyd 6-3 SG Stringer HS

Peyton Taylor 6-3 PG Cleveland Central HS

Terry Wallace 6-3 G Amory HS

Jaylin Smith 6-3 G/F Houston HS

Alvarez Powell 6-3 G Senatobia HS

Devonte Spears 6-3 G Biggersville HS

John Fleming 6-3 G/F Pontotoc HS

Miles Miller 6-3 PG Meridian HS

Jonathan Knight 6-3 G Vancleave HS

Darius Moffite 6-3 G/F Meridian HS

Xavius Smith 6-3 G/F Murrah HS

Sayveon Bumpers  6-3 G/F Quitman HS

Damerius Wash 6-3 G Canton HS

Zhikhale Hopson 6-3 F Biloxi HS

Kenneth Blake Rogers 6-3 SG Starkville HS

SharDarrion Allen 6-3 G/F Raymond HS

Bryson Franks 6-2 PG Aberdeen HS

Orlando Houston Jr 6-2 G Laurel HS

Kelvin Allen 6-2 G Olive Branch HS

Anthony Hassell Jr 6-2 G/F Desoto Central HS

Cameron Hartfield 6-2 G George County HS

Gaven Jacobs 6-2 G St. Martin HS

Joshua Day 6-2 SG Jefferson County HS

Jamal Porter 6-2 G Canton HS

Damian Dear 6-2 PG Murrah HS

Robert Kendrick 6-2 G Velma Jackson HS

Tyree Thompson 6-2 PF Clinton Christian Academy

Ladarius Portis 6-1 G West Lauderdale HS

De’Andre Martin 6-1 G Byhalia HS

Stone Fielder 6-1 G/F West Lauderdale HS

Jaylon Bailey 6-1 G Okolona HS

Kendel Chest 6-1 G Grace Baptist Academy HS

Kaleb Terrell 6-1 G Saltillo HS

Ryan Black 6-1 G Ocean Springs HS

Jared Keyes 6-1 G Raymond HS

Josh Goolsby 6-0 G Myrtle HS

Conner Allison 6-0 SG Belmont HS

Jon Lewellen 6-0 G Pine Grove HS

Jacob Salminen 6-0 SG St. Patrick HS

JaQuondre Bethany 6-0 G Provine HS

Michael Carter 6-0 G Madison Ridgeland Academy HS

Jaylen Lester 6-0 G Canton HS

Devin Carter 6-0 G Pearl HS

JonDarius Warren 6-0 PG Corinth HS

Andy Banks 6-0 G Pearl River Central HS

Keziah Wash 6-0 G Forest HS

Talvyn Dean 5-11 G Senatobia HS

Andrew Raines 5-11 G Pine Grove HS

DeAnthony Tipler 5-11 PG Ashland HS

Trajan Fielder 5-11 SG Neshoba Central HS

Tavares Townsend 5-11 PG Winona HS

Tony Maxey Jr 5-11 G South Delta HS

Jarvis Harris 5-11 PG Hickory Flat HS

Stantavious Spearman 5-11 G Coffeeville HS

Adrintus Bell 5-11 SF Gentry HS

Iverson Smith 5-11 G Ripley HS

Ladarrius Evans 5-11 PF Murrah HS

Dillyn Neely 5-11 G D’Iberville HS

Adam Mustafa 5-11 PG Amanda Elzy HS

A.J. McFarland 5-11 SG Houston HS

Decoreyon Small 5-11 PG Montgomery County HS

Leslie Nelson 5-10 G Yazoo City HS

Charlie Brand 5-10 PG East Webster HS

Cole Swinney 5-10 PG Wheeler HS

Tucker Santiago 5-10 PG St. Patrick HS

Jaquavion Leggett 5-10 PG Clinton Christian Academy

Samuel Johnson 5-10 G Yazoo City HS

Traylon Lewis 5-10 SG Bay HS

Juan Irias 5-10 G Gulfport HS

Casey Smith Jr 5-10 PG Columbus HS

Grady Gardner 5-9 PG Nettleton HS

Brien Kimmons 5-9 PG Center Hill HS

Quintiyus Causey 5-9 G Cleveland Central HS

Chris Tyler 5-9 PG Riverside HS

Detayvion Rush 5-8 G Coahoma AHS

Kyler Carter 5-8 PG Desoto Central HS

Loivorius Tenner 5-8 G Coahoma AHS

Jortavious Turner 5-8 PG Houlka HS

Shamond Hoye 5-8 G D’Iberville HS

D’Mandrick Boatwright 5-8 PG Gentry HS

La’Devin Allen 5-7 PG Tupelo HS

Cartisco Brown 5-6 G Gentry HS

Chad Crenshaw 5-5 PG Gulfport HS

2019

Tucker Hill 6-8 G/F Tishomingo County HS

Brett Riley 6-6 F South Pontotoc HS

Solomon Hill 6-6 C Victory Christian Academy HS

Jaxon Orr 6-6 SG Itawamba AHS

Demarcus Gordon 6-6 F/C Rosa Fort HS

Cortez McCarty 6-5 F George County HS

Johnny Magee II 6-5 F Hillcrest Christian HS

Brandon Weatherspoon 6-5 SG Canton HS

David Brown 6-5 F/C Madison Central HS

JaRonn Wilkens 6-5 F St. Martin HS

Earl Smith 6-4 PG Lanier HS

Noah Smith 6-4 SF Victory Christian Academy HS

Markevius Phillips 6-4 G/F Coahoma County HS

William Thompson 6-4 F/C Shannon HS

Tailor Anderson 6-4 SG Clinton HS

Antwon Porter 6-4 F Byhalia HS

Shermontis Mitchell 6-4 G/F Wingfield HS

Jaymen Allen 6-3 F/C Thrasher HS

Jamal Moore 6-3 G/F Okolona HS

D’yasmond Booker 6-3 G/F Pascagoula HS

Steven Wyatt 6-3 G/F Jackson Prep HS

De’Quan Weatherspoon 6-3 F Pascagoula HS

Leroy Cotton III 6-3 PG Cleveland Central HS

Calvin Johnson 6-3 G/F Long Beach HS

Jariyon Wilkens 6-3 SG St. Martin HS

Michael White 6-2 F Corinth HS

Romeo Sanders 6-2 SG Caledonia HS

Lorenzo Fort 6-2 G Madison Ridgeland Academy HS

Jordan Montgomery 6-1 G Biloxi HS

Corey Mallory 6-1 G/F Itawamba AHS

Dallas Gamble 6-1 G Booneville HS

LaQuonn Mayes 6-1 G Biggersville HS

Cole McGrath 6-0 SG Booneville HS

James Richards III 6-0 PG Southaven HS

TyQuarius Ward 6-0 F Shannon HS

Kevin Henry 6-0 G Center Hill HS

Braxton Pritchard 6-0 G Tishomingo County HS

Dalan Breland 6-0 PG Stone HS

Tate Ryder 6-0 G Oak Grove HS

Quenton Morrison 6-0 C Corinth HS

Tionne Frost 6-0 G/F Pass Christian HS

QuinDario Curry 5-11 G/F Charleston HS

Kyree Lay 5-11 PG Forest HS

Danny Washington 5-10 PG Greenville HS

Cedricus Caldwell 5-10 G Canton HS

Dontavius Proby 5-10 G Biloxi HS

Jalon Beene 5-10 G/F Wheeler HS

Mark Campbell 5-10 PG MS School for the Deaf HS

Patrick Patterson 5-10 G Saltillo HS

Jacorrius Stanfield 5-9 PG Okolona HS

Jeremy Spiller 5-9 PG Clinton Christian Academy

Ro’Darien Pendleton 5-9 PG Provine HS

Cameron Goodwin 5-9 PG Center Hill HS

2020

Demarkius Paymon 6-7 F Education Center HS

Tequavion Bennamon 6-6 F Meridian HS

Bryantavious Steen 6-6 F Charleston HS

Michael McIntosh 6-5 G/F Corinth HS

Ke’Edrick Armstead 6-4 F Meridian HS

Antwan Hatten 6-3 F Laurel HS

Cowandric Samuel 6-3 G Callaway HS

Jaylon Sanders 6-3 G Southaven HS

Mar’Ques McLaurin 6-3 G/F Collins HS

Asa Howard 6-2 G Ripley HS

Jackson Mills 6-1 G/F TCPS HS

Ralph Tyes 6-1 G Durant HS

Jake Wiygul 6-1 SF Mantachie HS

Da’Shun Berry 6-0 G Houlka HS

Walker Moreland 5-11 G New Site HS

Jonathan Richardson 5-11 G/F Riverside HS

Tameron Patterson 5-10 G Corinth HS

Makeem Anthony 5-10 G/F Meridian HS

Bentavious Galmore 5-10 G Coahoma County HS

Jesus Ruedas 5-9 PG Ripley HS

Charles Deiondre Shells 5-9 PG Itawamba AHS

Azerious Ellis 5-7 PG Meridian HS